Mazo dejotāju lielā diena

30. maijā mūsu iestādes mazie dejotāji no 6. un 10. grupas, kopā ar aptuveni pusotra tūkstoša dažādu paaudžu dejotājiem, piedalījās Valmieras apriņķa deju lielkoncertā „Krāsojam pasauli”. Bērniem šī bija pirmā pieredze piedaloties tik liela mēroga pasākumā.

Pirmie iespaidi par pasākuma grandiozumu radās jau trešdien, 27.maijā, kad devāmies uz Valmieras estrādi uz kopmēģinājumu. Bija tik daudz jauna, ar ko bija jārēķinās, dejojot kopā ar daudziem citiem pirmsskolniekiem. Pats galvenais – saprast, kura ir mūsu vieta, uz kuru pusi jāskatās un, pats galvenais, nepazaudēt savu kolektīvu, kas sākumā likās tik ļoti grūti. Bet mūsu bērni bija lieli malači un visu saprata ātri. Skolnieki, kuru mēģinājumi trešdien bija pēc mums, dabūja izbaudīt pavisam nemīlīgus laika apstākļus, bet pirmsskolniekiem paveicās, jo lietus sākās tikai pēc mūsu mēģinājuma.

Nākošais pieredzes pakāpiens bija sestdienas rītā lielajā ģenerālmēģinājumā, kad dalībnieku bija vēl daudzkārt vairāk. Svētku dienā saule mūs īpaši lutināja, jo laiks bija silts un jauks. Arī vakara koncertā nebija jāuztraucas, ka kādam varētu būt auksti. Un daudzkrāsainie bērnu tautas tērpi varēja uzziedēt visā savā krāšņumā. Prieks, ka arī mazos pirmsskolniekus uzaicināja piedalīties lielajos deju svētkos, jo šādi pasākumi ir ļoti nepieciešami tieši bērniem, lai viņi saprot, cik skaisti ir dejot. Tieši šādos pasākumos, kad satiekas daudzi dejotāji, arī apnicīgais mēģinājumu darbs aizmirstas un mazajā cilvēciņā varbūt rodas sākums lielajai dejas mīlestībai.

Paldies visiem mūsu mazajiem dejotājiem par izturību un dejotprieku, jo uz lielās estrādes viņi bija skaisti pamanāmi. Ļoti lielu paldies gribu teikt arī visiem bērnu vecākiem, kas bija klāt un mūs atbalstīja gan mēģinājumā, gan koncertā.

Deju skolotāja Juta Grava

Fotogrāfijas "Ezīša" galerijā - "Deju lielkoncerts"