Padomi vecākiem jeb BĒRNA LŪGUMS

Lūdzu, neej tik ātri, kad mēs kaut kur dodamies! Manas kājiņas ir īsas, un es nespēju tev tik ātri tikt līdzi. Turklāt apkārt ir tik daudz lietu, kuras man pa ceļam ir jāredz.

Es spēju noturēt uzmanību tikai īsu laiciņu. Tik daudz kas notiek TIK ilgi, piemēram, iepirkšanās, ciemošanās un dažreiz arī spēles, kuras tu ar mani spēlē.

Tad, kad man ir bail, piemēram, no liela suņa, lūdzu, paņem mani rokās un pacel mani, turot cieši sev piekļautu! Tas palīdz daudz vairāk nekā tavs teiktais, lai nebaidos, ka neļausi nevienam man darīt pāri.

Dažreiz būtu jauki, ja tu ar mani parunātos un paskaidrotu, kāpēc mums kaut kas ir jādara, vai arī ja tu jau laikus izskaidrotu, kas notiks tālāk – tad es zinātu, kas man jādara un kā man jāuzvedas. Dažkārt mēs varētu vienkārši tāpat parunāties – tas man ļautu justies piederīgam šai ģimenei.

Dažkārt lielie cilvēki tik ļoti steidzas, ka vienlaikus pasaka man apmēram sešas lietas. Es neko vairs nesaprotu un jūtos apjucis, kad viņi saka: „Šopēcpusdien mēs brauksim pie vecmāmiņas, uzvelc mēteli, paēd, izvēlies, kuru mantiņu ņemsi līdzi, kādas kurpes tev kājās?”

Lūdzu pārliecinies, vai esmu sapratis, ko tu vēlies, lai es darītu, pirms tu sadusmojies uz mani par to, ka neesmu izdarījis, ko tu gribēji.

Lūdzu, dod man pietiekami daudz laika, lai es pats izdarītu to, ko tu varētu izdarīt daudz ātrāk. Es zinu, ka esmu ļoti lēns. Vēl neesmu iemācījies, kā kārtīgi uzvilkt drēbes, tāpēc neprotu to darīt ātri. Kāpēc tik ļoti jāsteidzas?

Man ir grūti nosēdēt mierā, it īpaši mašīnā, pat tad, kad tu man liec to darīt, jo nav pārāk interesanti visu laiku skatīties uz tava krēsla aizmuguri vai to mantiņu, ko esi man iedevis. Es esmu pārāk mazs, lai redzētu, kas notiek ārā.

Dažkārt man sāp kakls no tā, ka cenšos ieraudzīt, kas atrodas uz pusdienu galda – vai lielo cilvēku sejas. Lūdzu, palīdzi man iesēsties krēslā vai arī noliecies, lai es redzētu tavu seju!

Lai gan es ne vienmēr runāju gudri un pareizi, lūdzu, atceries, ka es esmu cilvēks! Es varbūt vēl esmu mazs un daudz ko nesaprotu, bet neesmu dumjš. Lūdzu, neizturies pret mani tā, it kā es nesaprastu, kas notiek!

Lūdzu, palīdzi man izaugt par gudru un laimīgu cilvēku! ES MĀCOS DZĪVI NO TEVIS .

Laikraksta „Izglītība un Kultūra” elektroniskais

pielikums pirmsskolas un skolas vecuma bērnu vecākiem

2. aprīlis, 2015, Nr. 7 (50),