Lai bērni augtu veseli!

Ieteikumi pēc veselības nedēļas

Veselības nedēļas laikā no 26. - 30.oktobrim skolotājas ar bērniem pārrunāja, kas ir garīgā veselība, fiziskā veselība, veselīgs uzturs, tīrība.

Garīgā veselība, tas kā bērns jūtas ikdienā. Vai patīk nākt uz bērnudārzu, vai kāds nedara pāri, vai bieži satraucas, ja kas neizdodas. Ar mierīgumu, mīlestību , iecietību vecāki var bērnam palīdzēt. Mācīsim mīlēt, aizstāvēt, cienīt sevi un savus tuvākos!

Fiziskā veselība - tās ir fiziskās aktivitātes, kas uzlabo pašsajūtu, novērš stresa situācijas, gūst pārliecību par sevi, kā arī palīdz neuzkrāt liekus kilogramus. Pēc iespējas vairāk staigājam , skrienam un nodarbojamies ar dažādiem sporta veidiem!

Veselīgs uzturs nepieciešams pilnvērtīgai bērna attīstībai. Tādēļ vairāk lietojam dārzeņus, augļus, zaļumus, graudaugus. Putras dienā ēdām putru ar “gremzduļiem”, kura visiem ļoti garšoja. Tādēļ arī mājās vāram vairāk visāda veida putras, dažādojam savu ēdienkarti ar zaļumiem!

Lai būtu laba pašsajūta, mazāk slimotu, liela nozīme ir tīrībai. Tā kā mikrobi un baciļi mūs apciemo visu gadu, tad pamatu pamats ikdienā ir roku mazgāšana. Visi kopā mācījāmies, kā pareizi mazgāt rokas un arī pareizi noslaucīt, lai mikrobus aizbaidītu projām.

http://www.e-skola.lv/public/56592.html

Roku mazgāšanas dziesmu skatīt Ezītis - Vecākiem

Būsim labestīgi, priecīgi, smaidīgi, tad mūsu bērni būs veseli!

Iestādes medmāsiņa Inta Stuce