Kā stiprināt bērna imunitāti pavasarī?

Kāpēc mazuļi visvairāk ir pakļauti slimībām tieši šobrīd, ko darīt, lai izvairītos no slimošanas pavasara pašā plaukumā? Jānostiprina mazuļa imūnsistēma!

Pavasara sākumā pazemināta imunitāte ir gan pieaugušajiem, gan mazuļiem. Kāpēc tieši šajā periodā bērna organisms ir īpaši uzņēmīgs pret slimībām? Kā cīnīties ar šo pavasara problēmu?

Kādas saslimšanas bērniem ir izplatītākās pavasarī?

Ārsti uzsver, ka pašā pavasara sākumā īpaši savairojas tradicionālo respiratoro saslimšanu skaits, tāpat daudz ir arī saslimšanas gadījumu ar sezonālajām infekcijas slimībām. Bez tam, šajā periodā saasinās arī citas saslimšanas, īpaši hroniskās saslimšanas. Nereti bērniem ir dažādas saslimšanas, piemēram SARS provocē tādu hronisko saslimšanu saasināšanos kā haimorīts, otīts, saasinās arī alerģijas, gastroenteroloģiskās saslimšanas. Un tas viss rodas uz tā fona, ka pavasara sākumā bērna organismā izveidojies sezonālais vitamīnu trūkums, kas sarežģī ārstēšanos.

Kāpēc tas notiek tieši pavasara sākumā

Pavasara sākumā bērns biežāk slimo, jo imunitātes noturība ziemas laikā savas rezerves ir krietni patukšojusi. Ziemas periodā bērna ķermenis cieš dēļ saules trūkuma, ko aizvietot palīdz D vitamīns.

Tieši D vitamīns ir tas, kas palīdz nostiprināt imunitāti. Bez tam, pavasara sākumā bērna organismā katastrofāli trūkst arī citi ne mazāk svarīgi vitamīni un mikroelementi, kas palīdz uzturēt un nostiprināt imunitāti. Hipovitaminoze, kas tiek novērota praktiski visiem bērniem pavasara sākumā, ir jānovērš, lai uzturētu mazuļa veselību, tāpēc jāpārskata bērna ēdienkarte.

Palīdzēsim bērnam!

Lai tiktu galā ar vitamīnu trūkuma problēmu, ne tikai jāpārskata un jāmaina bērna uzturs, bet jāpārskata arī viņa dienas režīms, noslogotība skolā, ārpusskolas nodarbībās, tāpat jāpārskata bērna fiziskās aktivitātes.

Pirmkārt, bērna ēdienkartei jābūt veselīgai, tai jāsatur pietiekoši daudz dārzeņu, tādu kā burkāns, kāposts, biete, tāpat tur jābūt arī zaļumiem, augļiem - greipfrūtiem, apelsīniem, kivi, āboliem, un nedrīkst aizmirst arī par zivīm, gaļu un piena produktiem.

Vēl noderīgi būtu pakonsultēties ar pediatru par to, kādus multivitamīnus jūsu bērns varētu lietot, lai nostiprinātu savu imūnsistēmu šajā periodā. Vitamīniem jābūt atbilstošiem bērna vecumam.

Bez tam, seko, lai bērns laikus ietu gulēt, pavadītu laiku svaigā gaisā, būtu fiziski aktīvs. Ja tu pati seko visiem šiem nosacījumiem, arī bērns ar prieku to darīs kopā ar tevi.

Māmiņu Klubs